כשהייתי ילדה…

כשהייתי ילדה חלמתי שיהיה לי מקל קסמים ואוכל לעופף מעל כדור הארץ לגעת בילדים ולעשות להם טוב, ללמד אותם את הכללים להיות מקובלים, שאף אחד לא יהיה עצוב או אלים. והנה התגשם חלומי, מקל הקסמים שלי הם הספרים חבורת כוח המוח, יד הפלא, כוח הלב, ועוד שמשפיעים לטובה על אשיות קוראיי בעיקר בארץ.

ולפתע הפתעה, הצעה שנחתה עלי לאחרונה שתאפשר לי להגיע אל הילדים מעבר לים. גם הם ילדים גם הם זקוקים למקל הקסמים ובעברית.

הנה הזדמנות לכתוב על כללים לשימוש נכון ברשת החברתית. קידום שלום יצירתיות ודמיון, ולהעביר את חבורת כוח המוח- למניעת אלימות, יד הפלא- לקבלת השונה, אל מעבר לים.

ההצעה הגיעה מזוג הורים בארצות הברית, שהקים מיזם למען הקהילה של ספריית ספרים באינטרנט, ובמסגרת המיזם הזה, סופרים מישראל יכולים להציע את הספרים שלהם לילדים ולנוער בארצות הברית ובקנדה. החלטתי לשתף עמם פעולה, וכעת חלק מספריי יהיו מופצים בכל רחבי ארצות הברית.

אני שמחה לבשר שכחלק משיתוף הפעולה, יש מספר ספרים שניתן למצוא אותם רק באתר הקורא העברי בגרסא דיגיטלית, והקוראים בארצות הברית יוכלו גם להזמינם בגרסא מודפסת שתודפס ישירות בארצות הברית להוזלת עלויות המשלוח מישראל.

כמה מילים על מקימי המיזם.
מקימי המיזם הם ליאור לוסטיג הבא מתחום הטכנולוגיה, ואשתו נירית גולדמן המגיעה מתחום השיווק, שהקימו את המיזם מתוך צורך ממשי שראו בעת שהותם בארצות הברית בתור הורים לילדים, תוך רצונם לחזק ולשמר את השפה העברית בביתם.

בארצות הברית, שלא כמו בישראל, קיים חלל עצום של מחסור בספרים בעברית לקהילה של כמיליון ישראלים המתגוררים בארצות הברית וקנדה.

קהילה זו צמאה לספרות עברית שאינה נפוצה מחוץ לגבולות ישראל, וזאת בכדי להשריש את השפה לילדיהם ולשמר אותה אצלם.

כחלק מפעילותו, מיזם הקורא העברי מקים באתר מדפי ספרים (חנויות ייעודיות) לסופרים ישראלים ללא עלות הקמה או תשלום חודשי, וזאת בכדי ליצור צינור תרבותי ישיר לקהילה בתפוצות.

במדפי ספרים אלו הסופרים יכולים למכור ספרים מודפסים או דיגיטליים, תוך שימוש במיטב הטכנולוגיות שבין השאר שומרות על זכויות היוצרים של הסופר.

כתובת מדף הספרים שלי באתר הקורא העברי

http://www.hebrewreader.com/store/זהר-אביב/

המדף מכיל את הספרים:

1. חבורת כח המוח (9) וההצגה הגדולה
קישור לטקסט:

http://www.hebrewreader.com/shop/ספרים-בעברית/מקור/חבורת-כוח-המוח-9-וההצגה-הגדולה/

2. חבורת כוח המוח (11) והמלכודת בטיול השנתי
קישור לטקסט:

http://www.hebrewreader.com/shop/ספרים-בעברית/מקור/חבורת-כוח-המוח-11-והמלכודת-בטיול-השנתי/

3.חבורת כוח המוח (12) בעקבות התלמיד שנעלם
קישור לטקסט:

http://www.hebrewreader.com/shop/ספרים-בעברית/מקור/חבורת-כוח-המוח-12-בעקבות-התלמיד-שנעלם/

4.
עכשיו תורי לדבר
קישור לטקסט:

http://www.hebrewreader.com/shop/ספרים-בעברית/מקור/סיפורי-יום-חול-וחגים/

פעילות מיזם הקורא העברי כוללת גם הקמת ספריית נטפליקס לספרים בעברית (Books-by-Mail) המונה מעל 4500 ספרים והנגישה לישראלים ב 50 מדינות בארצות הברית ובקנדה. בנוסף הם עובדים עם נספח התרבות של ישראל בניו יורק ועם ארגונים יהודיים גדולים כגון IAC ומועצה מקומית, במטרה משותפת להפגיש סופרים ישראלים לקהל המקומי במסגרת אירועי עברית בכיף; ממפים את כלל הספריות המחזיקות ספרים בעברית בארצות הברית ומרכזי התרבות היהודית ועוד. במרץ הקרוב ישתתפו בפסטיבל חגיגה עברית עם מופע ייחודי לנוער.

ניתן להתרשם מרצינותם בכתבה שנכתבה בידיעות אחרונות

http://www.hebrewreader.com/כתבה-מפרגנת-באתר-ידיעות-אחרונות/

זהו דף הפייסבוק של הקורא העברי לקבלת עדכונים.

https://www.facebook.com/hebrewreader

.